Omodelowanie

Omodelowanie – nasza oferta

MODELE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Oferujemy Państwu kompletne wykonanie odlewów wraz z omodelowaniem.
Gwarantujemy staranne oraz dokładnie wykonanie modeli, u najlepszych modelarzy w Polsce.
Wykonujemy modele odlewnicze drewniane i metalowe, które są modelami wielokrotnego użytku oraz modele styropianowe, będące modelami jednokrotnego użytku.
W poniższej galerii mają Państwo możliwość zapoznania się z kilkoma wykonanymi modelami. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą prętów żeliwnych oraz odlewów ze staliwa.

Modele odlewnicze z różnych materiałów

Przygotowywane przez firmę Noram modele odlewnicze znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle – służą do wytwarzania odlewów o różnorodnych gabarytach. Odlewy mogą być formowane ręcznie lub maszynowo. Podejmujemy się wyrabiania zarówno pojedynczych odlewów, jak i całych ich serii. Na zlecenie klienta wykonujemy modele odlewnicze w  rozmaitych kształtach i rozmiarach. W trakcie pracy bazujemy na przygotowanych wcześniej modelach poglądowych w postaci tradycyjnych rysunków lub nowoczesnych trójwymiarowych wizualizacji komputerowych. Wykorzystywanie drukarek 3D powoduje przyspieszenie procesu modelowania. Dzięki temu realizacja zamówienia w większości przypadków trwa od 3 do 5 dni roboczych.  W przypadku bardziej skomplikowanych projektów czas ten może ulec nieznacznemu wydłużeniu. O ewentualnych opóźnieniach w finalizacji zlecenia informujemy klienta ze stosownym wyprzedzeniem.

Przy produkcji modeli odlewniczych wykorzystujemy różnego rodzaju materiały. Drewniane modele najlepiej sprawdzają się podczas wytwarzania elementów wzornictwa przemysłowego. Metalowe modele odlewnicze najlepiej sprawdzają się natomiast przy seryjnym odlewaniu stopów aluminiowych, żeliwnych i staliwnych znajdujących swoje zastosowanie przy budowie maszyn. Odlewy żeliwne sferoidalne charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Koszty ich wykonania nie są wygórowane. Możesz wybrać dowolny kształt oraz rozmiar odlewów z żeliwa, dostosowując te parametry do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Przygotowywane odlewy realizujemy zgodnie z przekazanymi nam przez klienta wytycznymi ( rysunkami). Jeśli zleceniodawca nie udzielił żadnych wskazówek modelarzom, działają oni w oparciu o samodzielnie przygotowane przez siebie projekty.

Podejmujemy się także wykonywania modeli styropianowych. Tworzymy:

  • modele wytapiane – nadające się do jednorazowego formowania wyłącznie jednego odlewu;
  • modele ze styroduru – znajdujące zastosowanie przy jednostkowej produkcji ( kilka zaformowań).

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zapytaj o dostępność